Landing Page Optimizasyonu – 1

fernando-1

Landing Page (Açılış Sayfası ) Optimizasyonu ilk bölümden selamlar,

Kaynak olarak kullandığım 2 siteyi (moz ve quicksprout) takiben “Landing Page” olayını detaylıca bir kaç bölümde inceleyeceğiz. Serinin devamında landing page nasıl oluşturulur, nasıl iyi performans alınır, alınamıyor ise hangi eylemler veya kampanyalar kullanılmalıdır gibi sorulara cevaplar yer alacak.

Landing Page Nedir ?

Kullanıcınızı ve hedef kitlenizi doğru şekilde yakalamak için özel olarak – ana sayfanız haricinde – oluşturulan sayfalara Landing Page yani Açılış Sayfası – yazı boyunca LP olarak kısaltacağım – diyoruz. LP optimizasyonu ile amaç  kullanıcıları istenilen alana itmek ya da istenilen eyleme yönlendirmektir. Bir LP basit bir dizayndan, triggerlardan -indir ya da kayıt ol butonu gibi- çok daha fazlası olmalıdır. Doğru Landing Page için dikkatle hazırlanmış ve kombine edilmiş 2 şeye ihtiyaç vardır : Okumaya devam…

Google Reklamcılığı ve Temel Kavramları

google-reklamciligi

Günümüzde hemen herkes internetten para kazanma peşinde! Biraz  yatırım yaparak e-ticaret sitesi açıp çok kısa zamanda hedefine ulaşacağını düşünen büyük bir çoğunluk işin içine girdiğinde öyle olmadığını anlayarak işin reklam kısmının da farkına varır varmaz SEO ve Google Adwords gibi çözümlerde aradığını bulmaya çalışıyor. SEO uzun vadede getirisi olan bir çalışma, o kadar sabırlı olmayan kitle içinse en kısa ve iyi çözüm Google Adwords  reklam ağı.

Google Adwords online reklamcılık tipidir, online reklamcılık aslında hayatımıza 1993 yılında girmiş (henüz 3 yaşımdayken:D ), artan kullanıcı sayısı ile de online reklamcılık ciddi bir artışa gitmiş durumda. Şuan ise kullacılar (tüketiciler) karar vermek için en fazla online mecraları kullanmakta. Hergün yepyeni bir girişim bizi karşılamakta.

Google Adwords ise hayatımıza 2000 de girerek şuan çok çok büyük bir reklam ağı haline geldi. Büyüyen her yerde olduğu gibi burada da rekabet kaçınılmaz elbette. Okumaya devam…