Neden SEO Danışmanlığı ?

Untitled-1İnternete atılmış pek çok işletme sahibinin sitesinin yaptırdıktan sonra farkına vardığı şey arama motorlarındaki sıralamasıdır. Akabinde  “SEO Nedir ?” veya “Neden SEO yaptırmalıyım? ” sorusu gelir. Bu yazıda seo teknikleri yerine neden seoya ihtiyaç duyuluyor onlardan ana hatlarıyla bahsedeceğim.

SEO çünkü ;

Türkçesiyle Arama Motoru Optimizasyonu’nun en önemli yanlarından biri kullanıcıların ve arama motoru robotlarının sitenizi anlamasını kolaylaştırmasıdır. Arama motorlarının sitenizi anlaması, sıralama sonuçları açısından önemlidir. Yani aslında amacımız sitemiz hangi alana hizmet ediyorsa o alana hizmet ettiğini belirgin hale getirmektir ve bu sayede site trafiğinin artırılmasıdır.

SEO çünkü ;
İnternet dediğimiz kavram ” www” yani world wide web artık kocaman bir dünya…  Bu dünya da istediğimiz yeri almak için sadece bir internet sitesine sahip olmak yetmiyor. Doğru içeriklerle donatılmış doğru hedef kitlesine ulaşabilen siteler sesini duyuruyor işte SEO size bu avantajı sağlıyor. Siteniz arama motorlarıyla (en çok kullandığımız Google ile) kardeş oluyor 🙂

SEO çünkü ;

Özellikler e-ticaret sektöründekiler için  gereklilik halini aldı. Artık alışveriş, hediye vb. her çeşit ürün kişiye özel… Bu geniş pazarda, ürünlerinizi doğru ifade edip aramaları kendinize yönlendirmenin yolu kullanıcıların aklını okumaktan geçiyor. Bu noktada ise anahtar kelime analizi imdada koşuyor .

SEO çünkü ;

En önemli güzelliklerinden biri de markalaşmanıza olan yadsınamaz katkısı. İster kişi ister şirket olarak marka olmak istiyorsanız özgün olmanızın yanı sıra aramalarda ilk sayfalarda çıkmak da önemli. Aramalar demişken kendi etrafımdaki bilgisayar kullanan bilinçli/bilinçsiz kullanıcı kitlesinin google üzerinde en fazla 3/4 ; aradığını hiç bulamadı diyelim 5. sayfaya kadar arama yaptığını belirtmekde fayda görüyorum. Yani ilk sayfada olmanız demek marka olma yolundaki iyi adımlardan biri demek. Yani aramalardaki bulunurluğunuz internetteki kartvizitinizdir.

Bütün bu saymaya çalıştığım sebepler aslında tek yere varmakta. Amacımız bugünün pazarı olan internette en doğru şekilde yer alarak site trafiğini arttırıp ziyaretçileri de müşteriye dönüştürerek daha çok kazanç elde etmektir. Yani SEO internette görünür olmanın en etkili ve ekonomik yoludur.

 

SEO2

İngilizce sever okuyucularım için yukarıda aslında yazının özetini geçen bir diyagram mevcut 🙂

Allah zihin açıklığı versin 😀

 

Published by gulistan

Süleyman Demirel üniversitesi bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim.Network ile ilgilenirken birden kendimi SAP-ABAP içinde buldum.İşimden sonra en büyük ilgi alanımsa yemek yapmak :)

Join the Conversation

3 Comments

  1. aynı üniden çıktımız için yorum bırakmam istedim 🙂 Siteniz yeni kurulmuş ama güzel başarılar dilerim 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *