Ola Portugal!

Ola ola ola!

Satırlarımı yağmurlu bir Porto öğleninden yazıyorum . Yağmurlu az kalacak sanırım! Doğru kelime çok yağmurlu olmalı.

Yolculuğumla başlayalım o halde. Türkiye den elbette sorunsuz bir biniş yaptım. Tuhaf şekilde herkesle vedalaştım, aslında 5 ay sonra döneceğim :) En sevdiklerimi en sona bıraktım elbette <3 Porto’da yağmurlu bir hava karşıladı beni, dakika bir gol bir : Valizler ölesiye ıslak geldi. Okul merkezde değil, küçük bir ilçede “Felgueiras”. Merkeze bir otobus ile gidilebilir ancak yol biraz uzun sürüyor. Sakin, şirin bir yere benziyor ancak okul işlemlerini ayar ayarlamaz merkezde bir odaya taşınmayı planlıyorum. Valizler diyordum ıslak geldi evet, içindeki eşyalarda bir o kadar ıslanmış şekilde. Kalacağım eve gelene kadar bende valizlerim kadar ıslandım! Hava hala yağmurlu, eşyalarım kurusa iyi olacak! Güneşin 2 gün sonra çıkması bekleniyormuş.

Yabancı bir yere geldiğinizde kendinizle ilgili fikirler edinmeye başlıyorsunuz. Comfort zone dan çıkar çıkmaz sorunlarla baş edebilme potansiyeli yüksek bir Gülistan’a merhaba dedim. Mızmızlanmadan yerleşmeye çalışıyorum :) Stabil bir internet bağlantısına kavuşunca gözlemlerimi çok daha ayrıntılı yazacağım.

Sevgiler!

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">