İçimden geçenler

İncelikler yüzünden.

22/05/2016

Hayat bazen pamuk ipliğine bağlı.

Zor kararların verilmek zorunda olduğu yaşlar var insan hayatında. Vazgeçilmesi gereken fırsatlar, ayrılması gereken yollar, seçilmesi gereken yol ayrımları. Yetişkin olmak, her şeyin sorumluluğunu tek başına almak demek ne demek verdiğim -ya da veremediğim- her kararda bir kere daha anlıyorum.

Hayat bazen pamuk ipliğine bağlı.

Beni neyin mutlu ettiğini bildiğimi sanırdım. Öyle ki bu sıralar varlığımın sebebini bile sorgular oldum. Bu dünyada olmamın bir amacı olmalı, benim görevim ne? Bazen kalabalığın içinde öyle yabancıyım ki başka bir gezegenden insanları izliyor gibiyim.

Hayat bazen pamuk ipliğine bağlı.

Yol ayrımları sizin de canınızı hiç yakar mı? Evet şu güçlü kadın olma meselesi, hani kariyerli olandan… Ya kalp ? Eksik, yarım, sessiz ne kadar kalabilir? Güçlü kadın olmaktan istifa etme hakkım varsa kullanmak istediğim bir gün, tam da bugün.

Hayat bazen pamuk ipliğine bağlı.

Avaz avaz bağırmak, aynı anda  sus olmak istiyorum. Bazen çok cesur oluyorum, bazense korkuyorum.

Hayat bazen gerçekten pamuk ipliğine bağlı.

You Might Also Like

 • misafir 23/05/2016 at 22:24

  İsim ve epostayı salladığım için özür dilerim. Kim olduğumun öneminin olmadığını düşündüm. Anonim olarak ve iyi niyetle nacizane izahatimi yapıp kanaatimi belirtmek istedim 🙂

  Hayır hiçbirşey pamuk ipliğine bağlı değildir. Aslında kaderin ince ince dokunmuş bir kumaştır. Sen her adımında bir iplikten geçersin. Bu yüzden böyle hissediyorsun ve içinde kaybolsan da korksan da hep böyle hissettirecek. Sonunda nereden çıkacağını da sen belirlemiş olacaksın. Geriye dönüp baktığında belki de söküklerini göreceksin. Attığın ve atacağın bir çok adım var kaçınılmaz. Ama derler ya gece yolunu kaybedersen yıldızları takip et diye. Bunun gibi sen de bakabilirsin, bu adımlar nereden nereye gidiyor. Biraz gerçekçilik ve yeteri kadar cesaret de iki elinden tutacak yardımcıların olabilir belki.

  Güzel adımlar seninle olsun 😉

  • gulistan 28/06/2016 at 17:13

   Belki de olmuştur bile! Çok teşekkür ederim. Blogun en güzel yanı bana yalnız olmadığımı hep hissettirmesi 🙂

 • yeni takipci 26/08/2016 at 00:50

  Cok onemi yokmus gercekten isim ve mail bilgilerinin 🙂

  Ilk yorumu yapan kisiden alinti yaptim gibi oldu ama yapacak birsey yok.

  SAP’den dolayi rastladim size. Yazilariniz o kadar guzel bir dille anlatilmisti ki diger yazilari okurken en son ne zaman yazmis dedim. Dogum gunumden 6 gun once. 1 yil once hayallerimin ulkesinde kutladigim , hayal kirikligi ile geri dondugum ve yeni bir hayata baslarken tekrardan mutsuzlugun kapiyi calmasi ve is degisikligi sirasinda ulkenin siyasi durumundan sebep turizmin kotu gidisi… issizlik ve yeni yollar arayisi..

  Never lose your hope!
  portekizce nasil diyorlar?