HAKKIMDA

tumblr_mjvmm5O3Ns1s6tfkmo3_500

Hoşgeldin Sevgili Okur! 🙂

Yeni tanıştığım hemen herkesten duyduğum “Sanki seni yıllardır tanıyor gibiyim!” cümlesine bakarak sıcakkanlı olduğumu söyleyebilirim sanırım – ancak samimiyetle cıvıklık arasında ince bir çizgi olduğuna da inanıyorum -. İçten bir gülüşün çok şey değiştirdiğini düşünüp yüzümden gülümsemeyi eksik etmemeye çalışıyorum! Kendim için tanımlayabileceğim en olumsuz özellik ise sabırsız olmam.

    Hayatımın iki felsefesi var:

                          “Nezaket hiçten gelir ama her şeyi satın alır.”

   Diğeri:

                         “Bulunduğun yere değer kat!”

SDÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum . Okul ortamına ve ders çalışmaya olan düşkünlüğüm sebebiyle bir yandan yüksek lisansa devam ediyorum.

2012 yazında İstanbul’ da yaptığım stajdan beri başlangıç seviyesinde SAP-ABAP ile ilgileniyorum.En çok okunan yazılarımın bu alanda olması SAP – ABAP konusundaki kaynak eksikliğine delalet olsa gerek, burdan yetkililere sesleneyim paylaşmaktan korkmayın! 😀 Aldığım CCNA eğitiminin akabinde Network alanında okumaktan hala keyif alıyorum.

Profesyonel olarak SEO adı altında aslında interneti daha iyi bir yer yapmak için çalışıyoruz. Ve :

             “İnterneti seven bir ekip” olarak 2014 Şubat ayı ile birlikte tecrübelerimizi sektöre aktarmak için kurumsallaşmaya karar verdik. Bunun sonucunda TEKNOVOL ismiyle, “İnternette görünür olun.” sloganı ve “Ekip Candır!” mottosuyla yola çıktık ve çalışmalarımızı kurumsal anlamda sürdürmekteyiz. 

Bilinçli, adanmış ekip ve toplulukların içinde bulunmaktan çok keyif alıyorum. Bu yüzden 3 yıldır SDU Yazılım Kulubü bünyesinde gönlümü vererek ekibin bir parçası olmaya çalışıyorum. Akabinde GDG Isparta oluşumu ve WTM Organizer‘ı olarak yine gönüllü oluşumlar içindeyim. Bu sene elimin en çok değdiği etkinliğe bir göz atmak isterseniz: IBW Turkey .

Neden  “Bi Tutam Bilişim” ?

Bloga isim verirken yemek yapmaya olan sevgimden yola çıktım.Sevdiklerime güzel sofralar hazırlamak benim için vazgeçilmez bir mutluluk .İçine bilişime olan ilgimi de ekleyince bu isimle başlamaya karar verdim. Aklıma gelmişken, sitenin ve genel profillerimin her yerinde gördüğünüz Disney Prensesi “Merida”,  babamın beni ona benzetmesiyle benimsedim kendisini 🙂

En büyük hobim ise çocuklarla vakit geçirmek. Çocuk psikolojisine olan ilgimden ötürü ikinci bir üniversite okuma hedefim var 🙂

Son olarak; 

Bugüne kadar yaptığım en iyi şeylerden biri Work and Travel deneyimimdi. Hayatımı etkileyecek kararlar almama sebep oldu, muhteşem dostlar edindim ve yepyeni bir kültürün keyfini çıkardım. Ve tabii ki bol bol gezdim! Şimdi yeni bir macera için yeniden kolları sıvadım, yakında okuyabilirsin 🙂 

 Sevgiyle kal.
 

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *